برش کاترپلاتر

برش کاترپلاتر

برش کاترپلاتر

دستگاه کاترپلاتر (برش شبرنگ، رول حرارتی، نیم تیغ)

کاترپلاتر یک دستگاه دیجیتال است که می‌تواند خطوط را ببُرد یا ترسیم کند. بدین منظور معمولاً از یک تیغ به قطر یک سوزن و یک قلم به‌صورت ماژیک یا خودکار استفاده می‌شود. لازم به یادآوری است که کاترپلاتر با پلاتر متفاوت است.

پلاتر به چاپگرعریضی گفته می‌شود که برای چاپ باکیفیت با کاربرد فضای داخلی و سرپوشیده استفاده می‌شود ولی منظور از واژه پلاتر در نام کاترپلاتر اشاره به توانایی ترسیم با قلم این دستگاه است که مثلاً در کشیدن طرح‌های برداری مثل نقشه‌کشی کاربرد دارد.

وینیل کاتر یا کاتینگ پلاتر توسط شرکت‌های تبلیغاتی و تابلوسازان حرفه‌ای برای تولید علائم فضای باز (مقاوم در برابر عوامل جوی) با استفاده از برچسب‌های وینیلی رنگی که یک آسترکاغذی جداشدنی دارند؛ مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان وینیل ها را روی بدنه خودروها و شیشه‌ها و سردر شرکت‌های بزرگ بکار برد. یک کاربرد دیگر کاترپلاتر برای برش شیشه دودی خودروهاست.

در حالت کلی کاترپلاترها همان پلاترها هستند با این تفاوت که بجای قلم یک تیغ بسیار تیز دارند که با آن اشکال را به‌دقت می‌برند و میزان فشار رو به پایین آن به‌منظور تنظیم متناسب با نوع ماده بریدنی قابل‌کنترل است و می‌توانند نیم برش یا تمام برش کنند.

معمولاً تنها سطح رویی وینیل بریده می‌شود و آستر آن بریده نمی‌شود. برش کامل مواد با آستر آن باعث افتادن و گیرکردن آن در هد کاتر و غلتک‌های آن می‌شود. تیغ برش وینیل معمولاً شبیه قلم پلاتر است و در یک هولدر بلبرینگ دار قرار می‌گیرد تا لبه تیغ با حرکت هد پلاتر، رو به جهت درست قرار گیرد.

حتما تاکنون بنرهای تبلیغاتی ، طرح های نقشدار و خطاطی شده و دارای اشکال هندسی و فانتزی را در گوشه و کنار و اطراف مشاهده کرده اید. اما شاید بصورت تخصصی و ریزبینانه به دنبال نحوه چاپ و برش این طرح های زیبا نبوده باشد. در این مقاله سعی می کنیم شما را با دستگاه چاپ و برش این بنرها آشنا کنیم.

برش کاترپلاتر به این گونه است که با استفاده از نرم افزارهای مخصوص، نحوه برش به دستگاه انتقال داده می شود و طرح اجرا شده توسط تیغه دستگاه، قابل جدا شدن از سطح اولیه می شود.

انواع استیکرها:

علایم راهنمایی و رانندگی، برش های طرح دار و استفاده در صنایع شیشه ای، برچسب های فروشگاهی و.. تنها بخشی از کاربرد های استفاده از دستگاه برش کاتر پلاتر است که توانسته است با ایجاد طرح و اشکال خاص و بسیار دقیق برروی کاغذ، مقوا و ورقه هایی با ضخامت های متنوع ، هرگونه طرحی را با اهداف مختلف ایجاد کند.

برای برش و چاپ استیکرهای پشت چسب دار، لیبل های تجاری و بصورت برچسبی و همچنین عکس برگردان ها که در صنعت چاپ در گروه تبلیغات گران قیمت قرار می گیرند، می توان با استفاده از برش کاتر پلاتر آن را ایجاد کرد.

از دیگر کاربرد های کاترپلاتر می توان به ایجاد استیکر و نشان های مخصوص چسباندن برروی سطوح بخصوص بیشتر برای جنبه های تبلیغاتی روی استیکر استفاده می شود. می توان برروی استیکر با ایجاد برند،نام،لوگو و توضیح خدمات شرکت یا واحد تجاری تبلیغات خود را با ظرافت و دقت بسیاری در دید عموم قرار دهیم.

همچنین می توان برای چاپ شبرنگ که کاربرد فراوانی به عنوان مثال برروی خودروهای اسپرت جهت تزیین و زیبایی بیشتر از دیگر کاربرد های این برش و دستگاه کاترپلاتر است.

اگر شما هم برای تبلیغ کسب و کار و لوگوی شرکت خود بدنبال جدیدترین و با کیفیت ترین روش ها هستید می توانید سفارش کار خود را به ما بسپارید و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید