چاپ دیجیتال تبریز

دسته بندی ها : آخرین مطالب سایت 14 مارس 2020 admin 1239 مشاهده

چاپ دیجیتال در تبریز با بهره گیری از دستگاه پیشرفته چاپ دیجیتال رنگی در سریعترین زمان و بهترین کیفیت توسط تیم فنی لحظه انجام می شود

چاپ دیجیتال در تبریز

از گذشته تاکنون، سیستم‌های چاپ تصاویر،پیشرفت های زیادی داشته است. چاپ‌ سربی، فلزی، سنگی، ژلاتینی، افست، دیجیتال و غیره از انواع چاپ‌ محسوب می‌شوند. در این مقاله ما قصد داریم درباره چاپ دیجیتال به عنوان یکی از جدید‌ترین تکنولوژی‌های چاپ، اطلاعاتی را ارائه کنیم.برای چاپ تصاویر در تیراژ بالا در گذشته از افست یا لیتوگرافی استفاده می‌شد که از کیفیت و امکانات محدودی برخوردار بود. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت چاپ، تغییرات اساسی ایجاد کرده است.تازه‌ترین روش برای تبدیل تصاویر دیجیتال و با کیفیت به محصولات چاپی چاپ دیجیتال است. معمولا از این سیستم، برای تیراژ‌های پایین استفاده می‌شود. در ادامه مطلب به مزایای چاپ دیجیتال، کاربرد‌های آن، فرآیند، ابعاد و انواع چاپ دیجیتال می‌پردازیم.

مزایای چاپ دیجیتال

•در قیاس با چاپ افست هزینه چاپ دیجیتال بسیار زیاد است اما استفاده از سیستم دیجیتال، در تیراژ پایین بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. هزینه چاپ هر صفحه در این سیستم ثابت بوده و با افزایش تعداد تغییر نمی‌کند.
• در سیستم دیجیتال سرعت چاپ بسیار زیاد است.
• امکان تغییر داده‌ها در سیستم‌ افست وجود نداشت اما در سیستم دیجیتال، شما به راحتی بخشی از داده‌ها را می‌توانید تغییر دهید.
• کار با دستگاه‌های قدیمی چاپ مانندگراور ،افست و فلکسو به دلیل اینکه باید در هنگام چاپ، نسبت به کمرنگی یا پر رنگی تصاویر تصمیم‌گیری می‌شد دارای حساسیت بالایی بود. از این جهت کار با این دستگاه‌ها نیازمند استخدام یک اپراتور کار آزموده بود.درصورتی که کار با دستگاه چاپ دیجیتال، نیازمند تجربه و توانایی خاصی نیست.در چاپ دیجیتال تصمیم‌گیری درباره رنگ سطح چاپی تصاویر در مرحله آماده‌سازی و قبل از چاپ صورت می‌گیرد که این موضوع سبب صرفه‌جویی در به کارگیری نیروی انسانی می‌شود.

در سیستم چاپ دیجیتال پرینتر مستقیما به رایانه وصل می‌شود و داده‌ها را مستقیما از رایانه دریافت کرده و چاپ می‌کند. چاپگر‌های لیزری و جوهر افشان جزء رایج‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال به حساب می آیند. در این سیستم تونر، به شکل یک لایه نازک روی سطح چاپی قرار می‌گیرد ولی در سطح چاپی نفوذ نمی‌کند. در مرحله بعد، با استفاده از مواد پوششی و با تابش اشعه UV یا فرآیند‌های حرارتی، اقدام به تثبیت رنگ‌ها میکنند.

کاربرد‌های چاپ دیجیتال

• درقدیم برای چاپ تصاویر از واسطه‌های چاپی استفاده می‌شد و پس از آغاز فرآیند چاپ، امکان تغییر در آن وجود نداشت. اما امروزه،در سیستم چاپ دیجیتال، این محمل‌ها حذف شده است. به همین دلیل چاپ هر نسخه، امکان تغییر اطلاعات درج ‌شده وجود دارد. با حذف محمل‌های چاپ، علاوه بر هزینه، در زمان آماده‌سازی نیز صرفه‌جویی می‌شود.
• تهیه نمونه: در چاپ دیجیتال خبری از پلیت‌ها نیست. از آنجا که چاپگر‌ مستقیما داده‌ها را از رایانه، روی سطح چاپی منتقل می‌کند. این ویژگی، امکان کالیبراسیون یا درجه‌بندی چاپگر و تهیه یک نمونه برای متقاضی را بوجود می آورد.
• چاپ شخصی:  چاپ دیجیتال امکان چاپ، در تیراژ محدود را برای متقاضی ایجاد می‌کند. به همین جهت این امکان برای متقاضی وجود دارد تا از سطوح چاپی مختلف یا طرح‌های متفاوت در نسخ دیگر استفاده کند. به عنوان نمونه برای سفارش کارت پرسنلی، می‌توان از طرح‌های متنوع یا سطوح چاپی متفاوت استفاده کرد.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در ما

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :